Results 2008

Group A

Participant Stage 1 Final Laureate
Alexandrova, Polina            
Chekmak, Aleksandra            
Denes, Marius Catalin            
Dogan, Lucija            
Doorn van, Brandon            
Du, Inge            
Gericks, Justus            
Goettler, Annique            
Guang, Zhilin Liu Peter            
Gubanov, Igor            
Kaplan, Ida            
Kapranova, Anna            
Konyicska, Renata Kriszta           3rd Prize  
Koziol, Aleksandra            
Kupreishvili, Nino           1st Prize  
Liang, Sijin            
Lomelin, Santiago            
Morozov, Nikita            
Nguyen,Tony            
Oprea, Sabina - Juliana            
Rasmussen, Jonas Norbygaard            
Roters, Maria Margarete            
Rudanovskaya, Syuzanna            
Ryan, Randy           3rd Prize  
Sarasvathi, Victoria Audrey           2nd Prize  
Tóth, Valentina            
Yi, Heng-Qi            

Group B

Participant Stage 1 Final Laureate
Abrahamyan,Marianna            
Ai,Xiao-Meng            
Alekseev,Konstantin            
Alzin,Ryszard            
Becsei Christiansen, Amalie            
Beglaryan, Astghik            
Bettencourt, Joao            
Bundgaard, Anna Maria            
Chang, Chin-Yin            
Christensen, Rune Maahn            
Donovalova, Adela            
Fedorchenko Fedorova, Daria            
Grau, Georg Michael            
Gromovoy ,Oleksandr            
Hoffmann, Elias            
Hozman,Denny            
Klett, Martin           2nd Prize  
Korbelova, Lenka            
Koscik, Piotr           2nd Prize  
Krutogolovyy, Dmitry            
Kuznetsov, Artem            
Lambert, Jack            
Leiten, Annegret            
Loh, Sylvia Huey Sein            
Ma, Xiaohan            
Marczuk, Anna            
Marshinina, Daria            
Menyhei,Adam            
Mirzayeva, Gunel           1st Prize  
Proot, Stephanie           3rd Prize  
Raczynska, Krystyna            
Ronzhin, Viacheslav            
Sarajeva, Jekaterina            
Torup, Mikkel            
Triantafyllidi, Agapi            
Trier,Lauge            
Trif, Margarita            
Uzgoren, Fikri Batughan            
Varagyan, Vage            
Yulin, Maria            
Zhemaytis, Ekaterina            

Designed by leytman.design © 2007 International Piano Competition For Young Musicians. All rights reserved.